TENIS – bronzové medaile vybojovali na celostátním turnaji kategorie C v Pelhřimově devítiletí mladší žáci David Matoušek (vlevo) a Filip Bryol z Tenisového klubu J. Hradec. Utvořili spolu dvojici, která dokázala ve čtyřhře dojít až do semifinále. Autorem fotografie je předseda TK J. Hradec David Matoušek starší.

Další starty v soutěžích republikové úrovně mají za sebou jindřichohradečtí tenisté, kteří se prezentovali na turnajích kategorie C v Říčanech, kde hráli dorostenci a Pelhřimově, kam si pro body do žebříčku ČTS dojeli mladší žáci. Čtrnáctiletý Vítek Bartušek, jenž v minulé sezóně úspěšně hostoval v TK Strakonice, získal v říčanské Oáze deset bodů, když přešel poměrně snadno do osmifinále přes o dva roky staršího Adama Bulíře z Bakova nad Jizerou. Mezi šestnáctkou pak už nestačil na nasazenou dvojku, za tři týdny sedmnáctiletého Jakuba Koberu (214.) ze 14 km vzdáleného Vestce, jenž je v žebříčku o 456 příček výš.
V pelhřimovské hale bojovalo kvarteto žáků TK J. Hradec. Dařilo se jim v singlu i deblu, když z celkového počtu 12 zápasů, k nimž nastoupili, vyhráli ve dvouhře tři a čtyřhře jeden. Právě ten pro duo Filip Bryol – David Matoušek znamenal postup do semifinále a tím pádem také zisk bronzových medailí. Po deseti bodech do žebříčku Českého tenisového svazu získali Jan Novák a Matěj Fiedler, sedm bodů připsal Matoušek a 17 Bryol, který byl zlanařen na hostování do TK Pelhřimov, kde bude působit v mistrovství ČR smíšených družstev. „Filip i na turnaji potvrdil svoji kvalitu, zúročuje výbornou připravenost trenérem Radomírem Hrbkem. Věříme, že v Pelhřimově, kde hrají ti nejlepší tenisté jižních Čech a Vysočiny, bude pro tamní oddíl přínosem a náš klub dobře reprezentovat,“ uvedl o Bryolovi kapitán družstva David Matoušek st.
Prvním kolem v Pelhřimově prošel vítězně Novák, jenž ve dvou setech zdolal domácího Davida Kampeho, přičemž oba byli do pavouka posunuti z pozice náhradníků. Stejně na tom byl i devítiletý Bryol, ale coby náhradník si proti strakonickému Tomáši Vlčkovi vedl suverénně. Matěj Fiedler absolvoval vítěznou bitvu s humpoleckým Martinem Guzikem, o výhře rozhodl v super tie-breaku v poměru 10:5. Smolné utkání odehrál Matoušek, který naopak ve zkrácené hře o rok staršímu domácímu Štěpánovi Petrů, jemuž v žebříčku patří umístění o 926 příček vyšší, po téměř třech hodinách podlehl. Všechno si posléze vynahradil v deblu s Bryolem, kde ve čtvrtfinále vyřadili dvojici z Humpolce. Na pelhřimovské umělé trávě se výborně vedlo Janu Pilařovi z Jiskry Třeboň, jenž obsadil 3. místo ve dvouhře a v deblu spolu s jemnickým Nikolasem Křížem dokonce celý turnaj bez ztráty setu vyhráli.
Dorostenci – dvouhra (20) – kolo I.: Vítek Bartušek – Adam Bulíř (LTC Bakov n./J.) 6:1, 6:2. Kolo II.: Bartušek – Jakub Kobera (1. Vestecká sportovní) 2:6, 0:6.
Mladší žáci – dvouhra (22) – kolo I.: Filip Bryol – Tomáš Vlček (TK Strakonice) 6:2, 6:1; Jan Novák – David Kampe (TK Pelhřimov) 6:3, 6:3; David Matoušek – Štěpán Petrů (TK Pelhřimov) 7:5, 5:7, 0:1 (7). Kolo II.: Matěj Fiedler – Martin Guzik (LTC Humpolec) 3:6, 6:2, 1:0 (5); Jan Pilař (TJ Jiskra Třeboň) – Jakub Vašků (TK Pelhřimov) 6:0, 6:0; Bryol – Nicolas Kříž (Sokol Jemnice) 0:6, 3:6; Novák – Patrik Čížek (LTC Č. Krumlov) 0:6, 1:6. Čtvrtfinále: Fiedler – Daniel Duchoň (LTC Humpolec) 0:6, 0:6; Pilař – Jakub Kylsán (LTC Humpolec) 6:2, 6:2. Semifinále: Pilař – Kříž 1:6, 1:6. Čtyřhra (10) – kolo I.: Novák, Vašků – Matouš Malý (TK Pelhřimov), Petrů 2:6, 3:6. Kolo II.: Pilař, Kříž – Malý, Petrů 6:0, 7:5; Matoušek, Bryol – Vojtěch Kostka (LTC Humpolec), Kylsán 3:6, 6:4, 1:0 (5); Fiedler, Lukáš Doležal (ŽLTC Brno) – Čížek, Filip Gráfek (LTC Č. Krumlov) 1:6, 3:6. Semifinále: Pilař, Kříž – Matoušek, Bryol 6:0, 6:4. Finále: Pilař, Kříž – Duchoň, Marek Zvolánek (TK Pelhřimov) 6:2, 6:3.