ČESKO - HRVATSKI JUNIOR CUP 2017

TK Biograd - TK Jin.Hradec

Sezónu 2017 mladší žáci zakončili v Chorvatsku

Aktuality, Mladší žáci | 0 komentářů

V posledním zářijovém týdnu, přijal Tenis klub Jindřichův Hradec pro kategorii mladších žáků pozvání na Česko Hrvatski Junior Cup do chorvatského Tenis klubu Biograd na Moru, kde se utkal se smíšeným družstvem Biogradu a Zadaru.

                       

Smíšená družstva se skládala z pěti děvčat a pěti chlapců. Kapitán týmu David Matoušek a manažer projektu Tomáš Krejčí říkají „Díky sponzorům této akce a především rodičům, jsme využili možnost přípravy v zařízení Ilirija Biograd s jedenácti antukovými kurty, na kterých jsme se poctivě od středečního odpoledne připravovali, díky tomu jsme do sobotního turnaje vlétli velice slušně připraveni a troufneme si říct, soupeře jsme tak zcela překvapili připraveností k zápasům.

Hrálo se systémem každý s každým, v singlu ohodnocený jedním bodem za vítězství. V sobotu děvčata sváděla dlouhé souboje a k vidění byl velký počet tiebreaků a tak se původní plán dohrát singly v sobotu, přesouval na nedělní ráno. Chlapci se s tím však moc nepárali, potvrdili velice slušnou kvalitu a zkušenosti a v singlech a dvou vyhraných deblech, při ztrátě pouze jednoho zápasu, zvítězili poměrem 19:1.

Do nedělní dohrávky jsme tak mohli jít vcelku klidní, dívky nastupovali za stavu 31:20 pro náš tým. Věděli jsme, že při troše taktiky a tenisového štěstíčka nemůžeme zápas ztratit a tak po ziskem třech bodů z jednoho singla a jednoho dvoubodového debla děvčat vítězíme a přivážíme do klubu cennou putovní trofej Česko-Hrvatski Junior Cup s konečným, výsledkem 34:28„.

David Matoušek „Za zúčastněné děti a jako kapitán týmu, musím ještě jednou poděkovat sponzorům a rodičům, za to, že kluci a holky mohli poznat týmovou atmosféru a na chvilku se stát malými hráči Fed cupu a Davis cupu, která pro ně byla zároveň i odměnou za uplynulou sezónu a reprezentaci tenisového klubu. Pevně věřím, že právě tyto chvilky v nich vytvoří velké hráče a osobnosti“.