První březnová sobota a neděle nabídla několik celostátních turnajů ČTS a reprezentanti našeho klubu vyrazili zabojovat o cenné body do žebříčku ČTS.

Za mladší žáky vyrazili do nedalekého Písku Filip Bryol, David Matoušek a Matěj Fidler. David Matoušek nestačil hned v prvním kole tvrdým returnům 9 bodového Davida Sudíka z TK Březnice a podlehl 3/6, 2/6. Matěj Fiedler, který se momentálně věnuje více hokejové soutěži a tak mu tolik času na tenisovou přípravu nezbývá, se hned na začátku nechal zaskočit domácím Lubošem Pindiakem (TK Písek, 9 bodů) 0/6, 5/7. O to lépe se dařilo Filipu Bryolovi, který postoupil hladce přes Michaela Maška z TJ Solidarita Praha  6/2, 6/1. V 19:30 hod následovali čtyřhry a dvojice Bryol/Matoušek, na kterých se začala podepisovat únava podlehli krumlovským Vachta/Wölfl 5/7, 0/6. Další den pokračoval turnaj zápasy jednotlivců, do kterého měl naskočit Filip Bryol, ale bohužel nedělní ráno Fildu nešetřilo a horečky mu nedovolili k zápasu nastoupit. Přesto Filip získal díky postupu cenné body do žebříčku ČTS a tak gratulujeme a přejeme brzké uzdravení. Neděle také přinesla závěrečné čtyřhry, dvojice halových přeborníků okresu Fiedler/Pilný rozehráli velkou hru a postoupili až do finále, kde narazili na dvojici favoritů Čechal (TK Písek)/Ševčík (TK Pelhřimov) a po velkém boji, který se rozhodoval až v superteibreaku podlehli favoritům 6/4, 5/7, 0/1 (8). Přesto chlapcům patří velká gratulace k 2.místu!!!

Na pražskou Cibulku si vyrazili zkušený Gusta Fiala a Vítek Bartůšek, který v loňském roce jako vícemistr kraje reprezentoval klub na mistrovství ČR straších žáků . V prvním kole Gusta Fiala ve velmi vyrovnaném zápase 6/4, 4/6 podlehl v superteibreaku Leschovi Adamovi z TJ Radlice a Vítek Bartůšek nestačil na Kopeckého Maxmiliána Alberta z TK Start Praha-Topolka 3/6, 3/6. Vítek si spravil chuť v nedělních deblech a postoupil s Vojtěchem Novákem z TENIS Klánovice do dalšího kola, kde jim ale vystavili stopku finalisti čtyřhry Pepelanov/Slabihoudek. Vitek tak připisuje cenné body z pražské Cibulky a nabírá důležité zkušenosti na okruhu dorostenců.

5.3 2017 TK JH, DM